Stomatologia dziecięca – Pedodoncja

 

Pierwsza w życiu wizyta u stomatologa jest ogromnie ważna. To od niej zależy podejście do stomatologii, czy będziemy się jej lękać, czy bez obaw będziemy się leczyć i kontrolować.

 

 

Szczoteczki wykorzystywane w stomatologii dziecięcej podczas wizyty u dentysty w klinice
 

Wizyta u stomatologa dziecięcego w klinice Dental Salon

Nie wszyscy lekarze mają dar pozyskania zaufania małego pacjenta. Z tego powodu, po latach pracy zespołowej, bazując na relacjach naszych pacjentów udało się nam lekarzy z takim talentem odnaleźć.

Nasze pociechy mają kłopoty z codzienną higieną a zęby mleczne są nieodporne na szkodliwe czynniki; szybko ulegają próchnicy. Ich anatomia jest odmienna od zębów stałych, dlatego tak ważne jest, aby lekarz stomatolog miał doświadczenie w leczeniu najmłodszych.

unit stomatologiczny wykorzystywany przez dentystę dziecięcego podczas leczenia

Dodatkowo jest to również intensywny okres wzrostu. Nie rzadko występują w ustach zęby mleczne oraz stałe. Aby dokładnie diagnozować problemy związane z brakiem zawiązków zębów stałych, guzach zębopochodnych, zębami nadliczbowymi oraz innych schorzeń wykonujemy tomografię komputerową na specjalnym 8 sekundowym programie diagnostycznym. W przypadkach trudnych współpracujemy z anestezjologiem.

Klinika zapewnia kącik dla najmłodszych oraz salę konferencyjną z dostępem do Internetu, gier i telewizji.
Na życzenie rodzica, który jest umówiony na wizytę u lekarza, nasz personel zaopiekuje się i zatroszczy o podopiecznego.

 

Zobacz także