Implanty Wrocław

 

Dzięki implantom przywracamy naszym Pacjentom estetykę, fonetykę oraz funkcję narządu żucia. Implantologia daje możliwości wielu rozwiązań protetycznych, od koron, przez mosty, aż do rozwiązań całościowych, takich jak odbudowa od bezzębia do pełnych łuków zębowych.

2 implanty dentystyczne wraz z śrubą do wkręcania, używane w klince implantologicznej
 

Przebieg leczenia implantologicznego w klinice Dental Salon

Implantologia Wrocław

Pracowaliśmy wieloma systemami implantologicznymi. Jednakże doświadczenie nauczyło nas, iż warto korzystać tylko z systemów uznanych na świecie, które gwarantują szeroką gamę rozwiązań protetycznych oraz ograniczają powikłania do minimum.

Korzystamy z najnowszych rozwiązań implantologicznych takich systemów jak:

– Biomet 3i – znany na całym świecie, jesteśmy w grupie liderów w Polsce;
– Camlog – Conelog, który po raz pierwszy na świecie został wszczepiony komercyjnie w naszej Klinice;
– Alfa Bio;

Z powodu problemów dystrybucyjnych inne systemy implantologiczne używamy na wyraźne życzenie klientów.

Umów wizytę

 

Oto kilka praktycznych wskazówek dla osób zainteresowanych wszczepieniem implantu zębowego:

Jeżeli stajecie Państwo przed koniecznością usunięcia zęba, a jednocześnie rozważacie implantację, niech zęba usuwa implantolog. Istnieje bowiem możliwość jednoczesnej ekstrakcji zęba z implantacją, ewentualnie regeneracją kości. Perfekcyjna diagnostyka pozwala lekarzowi zaplanować zabieg, dobrać odpowiednią metodę do przypadku jeszcze przed zabiegiem. Decyzje terapeutyczne zapadają przed leczeniem, a nie w jego trakcie. Dzięki diagnostyce oraz doświadczeniu operatora ryzyko powikłań maleje. Dlatego nie do przecenienia jest badanie tomografii komputerowej o wiązce stożkowej, każdy zabieg chirurgiczny jest ingerencją w delikatną równowagę naszego organizmu. Jego reakcja obronna (np. uczulenie na środek znieczulający lub stres) potrafi być tak silna, że lekarz stomatolog staje przed koniecznością udzielenia pierwszej pomocy. Klinika dba o sprzęt, leki oraz wykształcenie lekarzy niezbędne w niesieniu pierwszej pomocy w stanach nagłych w gabinecie stomatologicznym.

 

 

 

 

 

Stomatologia jest naprawdę w XXI wieku; zaawansowane techniki regeneracji kości w miejscach uznanych przez innych za beznadziejne do implantacji są już możliwe. Jednakże ta wiedza i umiejętności są do pozyskania tylko na zaawansowanych szkoleniach i kursach praktycznych w renomowanych ośrodkach na świecie. Dlatego warto zapytać o doświadczenie swojego implantologia i lekarza protetyka. Pacjent nie przychodzi tylko po implant, Pacjent pragnie mieć nowy ząb.

 

Implanty można uznać za niezniszczalne, ale kość ludzką, w której tkwią już nie. Jako żywa tkanka poddana ona jest wielu czynnikom, które mogą wpłynąć na jej zdolności utrzymania implantu. Wystarczy wspomnieć o higienie w jamie ustnej, lekach, które zażywamy z powodu różnych chorób przez swoje życie, a które mają wpływ na metabolizm kości, urazom, jakim ulegamy, używkom, jakie zażywamy (alkohol, papierosy) i wiele, wiele innych. O implanty należy się troszczyć i dbać z większą wręcz uwagą niż owłasne zęby. Wynika to z wielu czynników anatomicznych oraz funkcjonalnych. W implantologii jakość idzie w parze z ceną, a najważniejszym elementem ceny są umiejętności lekarza, a w drugiej kolejności marka użytego systemu implantologicznego. Niska cena za zabieg implantologiczny powinna budzić podejrzenia co do kwalifikacji i doświadczenia lekarza w implantologii.

Unit stomatologiczny w gabinecie dentystycznym wykorzystywany do zabiegów: Implantologia, protetyka, ortodoncja, chirurgia stomatologiczna, leczenie kanałowe

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług

Umów wizytę

 

Wskazówki po zabiegu Implantacji

 

Po zabiegu wszczepienia implantów zapytaj lekarza o wskazówki pielęgnacji
jamy ustnej po zabiegu. Najlepiej, aby otrzymać te wskazówki w formie pisemnej, ponieważ trudno je wszystkie zapamiętać. Wskazana jest dyscyplina w wizytach kontrolnych. Lekarz najlepiej oceni, czy nic niepokojącego się nie dzieje wokół implantów, a co może im zagrażać. Często pierwsze objawy są całkowicie niebolesne, co usypia czujność Pacjenta i lekarza. Jeśli lekarz szybko wychwyci symptomy problemu, to zazwyczaj całkowicie udaje się je wyleczyć i zachować implanty. Na szczęście takie sytuacje są bardzo rzadkie, warto lekarzowi zadać każde pytanie, a on cierpliwie powinien na każde odpowiedzieć. Dla każdego Pacjenta decyzja o leczeniu implantologicznym jest stresująca oraz psychicznie obciążająca. Pacjent jest tym bardziej spokojny im na więcej własnych pytań uzyska wyczerpujące odpowiedzi.

Internet jest pełen marketingowego bełkotu oraz przerysowanych wręcz karykaturalnie informacji na każdy temat, również implantologii.

Jeżeli chcemy poczytać o implantologii prawdę, to polecamy tylko prasę branżową oraz serwisy dla profesjonalistów. Niestety są one najczęściej płatne. Podczas każdego leczenia odtwórczego komfort pacjenta spada, aby po zakończeniu leczenia był dużo wyższy, niż przed jego rozpoczęciem. To tak jak z remontem domu: w trakcie remontu przeżywamy wiele niedogodności oraz stresu, ale po zakończonym remoncie z przyjemnością odpoczywamy w nowych pomieszczeniach.

Pierwsza Państwa wizyta w Klinice będzie poświęcona zgromadzeniu jak największej ilości informacji o Państwa problemie i sytuacji, w jakiej znajduje się uzębienie. Dzięki tym informacjom plan leczenia będzie mógł być sporządzony celnie i szczegółowo. Jego prezentacja następuje w pokoju konsultacyjnym, który w październiki br zostaje oddany do użytku. W przytulnych i komfortowych warunkach będziecie mogli Państwo zadać wszystkie pytania lekarzowi i uzyskać na wszystkie odpowiedzi.

 

Koordynatorem chirurgicznego leczenia implantologicznego jest lek. stom. Radosław Jadach

 

Pozostajemy do usług!

 

 

Zobacz także