Ortodoncja Wrocław

 

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się korygowaniem nieprawidłowego ustawienia zębów i szczęk.

 
 

Ortodonta – klinika Dental Salon

 

Dziedzina stomatologii, którą nazywamy ortodoncją zajmuje się prostowanie zębów przy użyciu zamków. Ortodonta to osoba która zajmuje się również wskazaniem wad związanych ze złym zgryzem, co może powodować gorszą samoocenę, a także zaburzenia trawienia i inne problemy zdrowotne. Używane w chwili obecnej zamki bardzo delikatne przez co nie rzucają się w oczy oraz same druty nie są tak bolesne podczas samego zakładania czy późniejszego noszenia przez pacjenta. Dzieci już od najmłodszych lap powinny być przebadane przez ortodontę aby leczenie zacząć w miarę możliwości jak najszybciej ponieważ jest ono wtedy znacznie szybszym i praktycznie bezbolesnym procesem w porównaniu do późniejszych lat życia.

 

Ortodoncja

zęby z nałożonym stałym aparatem ortodontycznym

Ortodoncja jest zwykle drugą fazą leczenia, po zastosowaniu aparatów czynnościowych. Na zęby zostaną założone zamki by przesunąć zęby tak by je wyrównać wspierając w ten sposób rozwój kości osiągnięty w pierwszej fazie leczenia. Druga faza leczenia jest rozpoczynana w momencie gdy większość stałych zębów jest wyrżnięta.

Zamki są małymi, prostokątnymi metalowymi zaczepami które są przyklejane do zębów za pomocą specjalnego kleju ortodontycznego. W środku zamka znajduje się szczelina w którą pasuje drut ortodontyczny. W celu utrzymania drutu na miejscu owija się wokół zamków małe elastyczne gumki. To właśnie kombinacja zamków, drutu i elastycznych gumek pomaga przesuwać zęby do ich właściwych pozycji. Lekarz który zajmuje się ową dziedziną to ortodonta.

W celu uprzyjemnienia okresu noszenia zamków, pacjenci mają do wyboru bardzo dużo różnorodnych kolorów elastycznych gumek.

Unit stomatologiczny w gabinecie dentystycznym wykorzystywany do zabiegów: Implantologia, protetyka, ortodoncja, chirurgia stomatologiczna, leczenie kanałowe

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług

Umów wizytę

 

APARAT ORTODONTYCZNY

unit ortodontyczny wykorzystywany do zakładania aparatów przez ortodontę

Ta faza leczenia zwykle trwa od 12 do 24 miesięcy w zależności od stopnia koniecznego przesunięcia zębów wymaganego do wyrównania zębów i osiągnięcia prawidłowego zgryzu. Trzeba pamiętać że szacowany czas leczenia jest podawany w przybliżeniu. Ortodonta wytycza bowiem określone cele leczenia i zwykle kontynuuje leczenie aż do momentu gdy osiągnie się te cele. Współpraca z pacjentem, który stosuje się do zaleceń ortodonty procentuje skończeniem leczenia we wstępnie ustalonym czasie.

Aby leczenie II fazy nie utraciło rezultatów konieczne jest noszenie aparatów retencyjnych. Na ogół aparaty retencyjne są praktycznie niewidoczne, co pozwala pacjentowi zaakceptować i obecność i upewnia lekarza że będą one noszone przez odpowiednio długi okres czasu.

Korekty Twego uśmiechu są możliwe w każdym wieku. Niektórzy pacjenci mogą wybrać przezroczyste zamki czy niewidoczne aparaty retencyjne. Serdecznie zapraszamy do gabinetu naszego ortodonty we Wrocławiu.

 

Zobacz także